najděte si nás

 

Párová terapie je samostatnou disciplínou speciální psychoterapie, která pomáhá objasnit a uvolnit nesoulad ve vztahu dvou lidí.

Zažíváte situace a pocity, že si již se svým partnerem, manželem, přítelem nerozumíte tak jako dříve? Krásné okamžiky, soulad v každé situaci a harmonie vztahu vystřídala nespokojenost, hněv, vzájemné obviňování a pocity křivdy? Jak v takové situaci dál?

Není nutné hned myslet na nejhorší. Důležité je všechny příčiny nesouladu objasnit a vzájemně pochopit. Jen tak naleznete klid pro řešení vzniklé situace. Každý člověk se v průběhu času vyvíjí, což může přinést z ničeho nic rozličný pohled na různé situace a potřeby, vzájemné vysvětlení tohoto růstu a pocitů odhalí pravdu o stavu vztahu.

Často se jedná pouze o sérii nedorozumění a zbytečných obav, že se ten druhý stal jiným člověkem a již vás nemá rád. Naše role partnera se neustále proměňuje a je třeba jí neustále v průběhu života korigovat, je to ten nejúžasnější proces učení a osobního růstu. Učit se nejen chápat své vlastní potřeby a toho druhého, ale učit se i dovednosti si tyto potřeby a přání vzájemně sdělovat.

Právě terapeut může být někdo, kdo vám pomůže nalézt pravdu a celou situaci i sebe vzájemně pochopit, ale také překlenout první obtížné období znovunacházení cesty k sobě a nabídnout bezpečné prostředí, ve kterém se můžete vyhnout dalším zbytečným zraněním.

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Kontakt

Poradna pro tělo a duši 

Viktor Lelek
Bolzanova 1
110 00 Praha 1

 +420 776 030 003